چرا من از رفتن به اولین جلسه ال.انان می ترسیدم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد برای رفتن به اولین جلسه ال.انان بی میل هستند.

یکی از اصلی ترین دلایل: ما به طور بسیار عمیقی سعی می کنیم که با شرایط بحرانی زندگی کنیم و برای ما بسیار سخت به نظر می رسد که دست از عادت های غلط و بی فایده خود بکشیم.

از یک طرف ما می دانیم که با تغییر دیدگاه راه حل های مناسبی برای مشکلات پیدا خواهیم کرد اما از طرف دیگر سعی در ایجاد یک دیدگاه کاملا جدید، بسیار آزار دهنده به نظر می رسد.

بسیاری از اعضای ال.انان سال ها با رفتاری تحت تاثیر الکلیسم (درست مثل خود الکلیسم) با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. اغلب به نظر می رسد رویا پردازی و ادامه دادن با مشکلات  آسان تر از استفاده از یک راه حل مثبت است. این هم یک دلیل که نشان می دهد راحت می توانیم به دلایل زیادی برای شرکت نکردن در جلسات فکر کنیم.

اگر از آمدن به جلسات احساس نگرانی و اظطراب می کنی، تو تنها نیستی، انسان های زیادی این حس را داشته اند، اما غلبه کردن بر این حس، یک شانس برای رشد شخصی است. یعنی اولین چیزی که برنامه ال.انان پیشنهاد می دهد. این اولین قدم در مسیر بهبودی شما می باشد.

نگران این نباشید که شما یک عضو ال.انانی هستید یا نه، فقط برای دریافت اطلاعات به جلسات مختلف بروید و بشنوید که دیگران چگونه با وجود مشکل الکلیسم در زندگیشان، مشکلاتشان را اداره می کنند. ممکن است برخی از تجربیات آن ها برای شما مفید باشد.

 

ترجمه از سایت جهانی ال.انان