ال.انان / الاتین چطور به من کمک خواهد کرد؟

اکثر افرادی که به ال.انان و الاتین می آیند مایوس، ناامید هستند و معتقد هستند که که هیچ چیز تغییری نخواهد کرد. ما می خواهیم که زندگیمان متفاوت باشد اما هیچ کاری برای تغییر آن انجام نداده ایم. همه ما به ال.انان می آییم زیرا ما کمک می خواهیم و نیاز به کمک داریم.

در ال.انان و الاتین، اعضا تجربه، نیرو و امید یکدیگر را به اشتراک می گذارند. شما افرادی را خواهید دید که اگرچه دقیقا در جایگاه شما نیستند ولی در مورد احساسات و حالات نا امیدی شما صحبت می کنند. ما به دور هم جمع میشویم تا راه بهتری را برای زندگی کردن یاد بگیریم و یاد بگیریم خوشحال باشیم چه الکلی مصرف کند، چه نکند.

 

چطور جلسات را پیدا کنم؟

برای  پیدا کردن جلسات در ایران به لینک زیر مراجعه کنید:

تماس با ما

برای پیدا کردن جلسات در خارج از ایران به وب سایت ال.انان جهانی سر بزنید:

www.al-anon.org

 

اعضای ال.انان / الاتین چه کسانی هستند؟

اعضای ال.انان و الاتین کسانی مثل من و تو  می باشند که تحت تاثیر نوشیدن الکل شخص دیگری قرار گرفته ایم. اعضا می تواند از والدین، فرزندان، عاشقان، همسران، برادران، خواهران، بقیه اعضای خانواده، دوستان، کارمندان، کارفرمایان و همکاران یک شخص معتاد به الکل باشند.

مهم نیست که چه تجربه های خاصی را در گروه به اشتراک گذاشته ایم  ، فقط مهم این است که احساس کنیم تحت تاثیر الکلیسم شخص دیگری قرار گرفته ایم.

 

آیا من باید در جلسه چیزی بگویم؟

این انتخاب خودت است که در جلسه حرف بزنی یانه. تازه واردین به جلسات خوش آمد گفته می شوند. معمولا به وسیله نشریات و لیست جلسات محلی آماده می شوند و دعوت می شوند به گوش دادن و یادگرفتن. بعضی جلسات ویژه تازه واردین می باشد و این جلسات به اعضای تازه پیشنهاد می شود .که قبل و بعد از جلسات اعضا برای پاسخگویی به سوالات حضور دارند.

 

آیا بیرون جلسه، کسی از اعضا خواهد گفت که من در جلسه بوده ام؟

یکی از مهم ترین اصول برنامه ال.انان رعایت گمنامی می باشد. این جلسات محرمانه می باشد و ما هر شخصی را که می بینیم یا چیزی را که می شنویم به هیچ شخصی بیان نمی کنیم.

 

هزینه عضویت در ال.انان چقدر است؟

در ال.انان هیچ گونه حق عضویت یا پولی بابت پیوستن به انجمن گرفته نمی شود و ما از طریق کمک های داوطلبانه ی اعضا متکی به خود هستیم.

 

آیا ال.انان از مذهب خاصی پیروی می کند؟

انجمن گروه های خانواده ال.انان به هیچ فرقه، گروه مذهبی، سازمان و موسسه ای وابسته نمی باشد و ماهیت سیاسی ندارد. همچنین در تایید و رد هیچ مجادله، مباحثه و موضوعی شرکت نمی کند. دوازده قدم ما، از ما می خواهد که یک نیروی برتر از خودمان را پیدا کنیم، نیرویی که به ما در حل مشکلاتمان و دست یابی به آرامش کمک کند. هر عضو آزاد است که نیروی برتر خود را هر آنگونه که خود درک کند، معنی کند.

الکلیسم چیست؟

انجمن پزشکی آمریکا الکیسم را به عنوان یک نوع بیماری می شناسند که درمان شدنی نیست، اما می توان آن را مهار کرد. یکی از علایم آن تمایل غیر قابل کنترل برای مصرف الکل است. الکلیسم یک بیماری پیش رونده است. هرچه فرد معتاد به الکل نوشیدنش ادامه می دهد، تمایلش به مصرف الکل بیشتر می شود. اگر اقدامات لازم انجام نشود این بیماری ممکن است به دیوانگی یا مرگ منتهی شود. تنها راه جلوگیری از بیماری، پرهیز کامل از مصرف الکل است. بسیاری از مسوولین معتقدند که حتی پس از سال ها پاکی، الکلی ها تمایل دارند دوباره بنوشند، چون بیماری الکلیسم مادام العمر است. الکلیسم روی اعضای خانواده و تمامی اشخاصی که با شخص معتاد به الکل در تماس هستند تاثیر می گذارد.

متاسفانه تنها کسی که می تواند شخص معتاد به الکل را از نوشیدن بازدارد، خود الکلی می باشد.

امروزه راه درمان موفقی برای الکلیسم وجود دارد. انجمن الکلی های گمنام شناخته ترین آن هاست و به عنوان موثرترین آن ها شناخته می شود. اگر الکلیسم شناخته و مهار شود، دیگر یک موقعیت ناامید کننده نخواهد بود.

 

الکلیسم چطور روی فامیل و دوستان شخص الکلی تاثیر می گذارد؟

الکلیسم یک بیماری خانوادگی است، این بیماری روی تمام افرادی که با شخص معتاد به الکل در ارتباط هستند تاثیر میگذارد. ما که به شخص الکلی نزدیک تر هستیم و کسانی که به مشکل نوشیدن شخص الکلی اهمیت می دهند، بیشتر رنج می کشند و از رفتار شخص الکلی راحت تر دچار یاس و نا امیدی می شوند تا دیگران.

ما به رفتار شخص الکلی عکس العمل نشان می دهیم. ما روی آن ها تمرکز می کنیم  که چه کار انجام می دهند؟، کجا هستند؟ و چه مقدار می نوشند؟. ما سعی می کنیم تا نوشیدن آن ها را کنترل کنیم، ما شروع به سرزنش کردن، احساس گناه و شرمندگی می کنیم که این واقعا به شخص الکلی بر می گردد . ما می توانیم مثل شخص الکلی معتاد به الکل شویم، و بالاخره ما هم می توانیم مثل او بیمار شویم.

 

 ترجمه از سایت ال.انان جهانی